fbpx

Co mówią o mnie klientki

Zdecydowałam się na coaching z Pauliną, bo chciałam zainwestować w siebie i potrzebowałam motywacji do zmian.

Pomimo mojego ambiwalentnego stosunku do coachingu, ze względu na stereotypy z internetu, okazało się to być świetnym doświadczeniem.

Sesje z Pauliną pozwoliły mi jasno wyznaczyć sobie cele i ułożyć narzędzia (scenariusze) realizacji swoich zadań.

Ciągły nawał obowiązków ułożyłam w ciąg kroków do osiągnięcia wyznaczonych przez siebie celów.

Zrobiłam to dzięki trafnym pytaniom Pauliny, zrozumieniu, braku oceny z jej strony. Co ciekawe – nie otrzymałam od niej żadnego gotowego narzędzia, wystarczyło odpowiednie wsparcie.

Cały proces był bardzo przyjemny i nie odczułam tego jako wychodzenie ze swojej strefy komfortu. Dla mnie to ogromna zaleta.

Zdecydowanie polecam taką formę pracy nad sobą. Oprócz tego, że pozwala osiągnąć swoje cele, jest to też bardzo budujące doświadczenie.

Daria

Kiedy decydowałam się na coaching widziałam, że w moim życiu są obszary, które nie działają tak, jak należy. Ile mnie kosztuje energii i wstydu odkręcanie mojego bez namysłu wypowiadanego słowa „tak”, kiedy w głębi duszy chciałam powiedzieć „nie”. Jak często sama dla siebie byłam „poganiaczem niewolników” całkowicie ignorującym moje uczucia. Podejmując tę decyzję nie sądziłam, że efekt tej współpracy tak bardzo poprawi jakość mojego życia. Dzięki pracy z Pauliną zrozumiałam, jak ważne jest zadbanie o samą siebie.

Nauczyłam się: rozpoznawania emocji i potrzeb i w miarę możliwości zadbanie o nie; że zaprzyjaźniając się ze sobą i uczuciami oraz działając zgodnie z nimi mogę zrobić bardzo wiele; że za każdym oporem przed zrobieniem czegoś w pracy, czy w domu, stoi jakaś niezaspokojona potrzeba. Poznanie jej i zajęcie się nią sprawia, że pierwotny opór znika. Przejęłam odpowiedzialność za uczucia i za czyny, przejęłam w ręce kierownicę mojego życia i już jej nie wypuszczę z rąk – teraz ja decyduję o kierunku, w którym jedzie samochód mojego życia.

Nauczyłam się nie obwiniać innych, ale szukać przyczyny w sobie i swoich działaniach i/lub zaniechaniach.

Coaching z Pauliną to nie jest to rozmowa o wszystkim i o niczym, ale rozpoczyna się od ustalenia celu, do którego osiągnięcia wspólnie dążymy. Zadawane pytania i zadania w trakcie sesji wytrącały mnie ze sfery komfortu i zmuszały do spojrzenia na daną kwestię z zupełnie innego punktu widzenia. To, co z tego się wyłania, jest często niezwykle odkrywcze i odwraca dotychczasowe poglądy o 180 stopni. Nie pamiętam, ile razy miałam ochotę zawołać „AHA!”.

Samopoczucie pod koniec sesji diametralnie odbiega od tego na początku – „problem nie do rozwiązania” spędzający sen z powiek, po sesji nagle daje się rozłożyć na mniejsze i dające się rozwiązać w ten, czy inny sposób poprzez podjęcie konkretnych działań.

Zdecydowanie polecam coaching z Pauliną!

Renata

Po zakończonej terapii poznawczo-behawioralnej ze znakomitą psychoterapeutką wiedziałam, że to nie koniec mojej drogi rozwoju i uzdrawiania psychicznego. Jeden etap się zakończył, ale zamykawszy za sobą drzwi, ujrzałam most… który prowadził mnie do coachingu.

Wybierając osobę, której przede wszystkim chcesz albo nawet musisz zaufać, żeby opowiedzieć jej swoje największe tajemnice, kierowałam się autentycznością i naturalnością Pauliny.

Paulina ma też w sobie konsekwencję, jak jej mówisz, że to bez sensu, to pyta a co by było z sensem? To drążenie i zagłębianie się powoduje, ze na początku trudno jest przejść z psychoterapii skupionej na „ojojaniu” siebie samego, aż do  podniesienia głowy i pójścia naprzód po jeszcze więcej!!! A to się dokładnie tak kończy. Z Pauliną jest to proces „samodziejący” się. Jeśli chcesz pracować, jeśli sobie i jej zaufasz, efekty przyjdą w najbardziej niespodziewanym momencie. 

Dla mnie największym zawirowaniem było znalezienie takiego namacalnego, czarno-białego celu. Niestety go nie miałam. Ale miałam Paulinę, która jest cierpliwa, która pyta, zbiera w całość, wnioskuje, zadaje pytania. Moje odpowiedzi na te pytania to milowe kroki. 

Współpraca z Pauliną rozwinęła moje umiejętności akceptacji siebie, ale też przekraczania różnych swoich barier – oczywiście jeśli ja tego chciałam.

Otworzyła mi oczy na czerpanie z własnych zasobów, które pozyskałam już przez różne doświadczenia w swoim życiu, ale nigdy z nich nie czerpałam, nie widziałam ich.

Wiarę we własne możliwości, że nawet jak stanę to zaraz pójdę dalej. A nawet jeśli stanę, to przynajmniej odpocznę i to też jest w porządku. 

Paulina widzi w ludziach potencjał, indywiduum, a nie kolejnego klienta, kolejny przypadek.

Jestem absolutnie przekonana, że ktokolwiek, kto chce sobie pomóc, ale nie wie od czego zacząć, jak się zorganizować, a potem dojść do celu, może spokojnie spotkać się z Pauliną i po prostu szczerze porozmawiać. Ona będzie wiedziała co robić 🙂

Agnieszka

Chociaż jestem z natury sceptyczna, proces coachingu z Pauliną bez wątpienia wsparł mnie w wielkiej zmianie. Zdałam sobie sprawę, że mam tendencję do życia w głowie, oczekiwania od siebie perfekcji i krytycznego self-talku. Byłam bardzo zestresowana i chronicznie przemęczona.

Przy wsparciu Pauliny świadomie zaczęłam to zmieniać, zastanawiać się jak inaczej można przeżywać trudne oraz codziennie sytuacje. Razem odkryłyśmy, jak zmierzyć się z nimi bez lęku, stresu, katorżniczej pracy żyć bardziej dla siebie, a mniej dla innych.

W trakcie ostatnich kilku miesięcy nauczyłam się ufać sobie i być dla siebie samej życzliwą.

Teraz wiem na pewno, że nikomu nie muszę udowadniać mojej wartości, mogę robić rzeczy tylko dla siebie (lub 'jedynie’ dla  przyjemności) oraz „po prostu być”.

Zdobyłam narzędzia, dzięki którym łatwiej rozpoznawać mi emocje i podejmować decyzje. Dzięki temu rozumiem, że niektóre rzeczy po prostu już wiem, czuję je w ciele, i nie muszę ich nadmiernie analizować i obracać z każdej strony.

Pracuję w branży kreatywnej. Moją pracą jest ciągłe podejmowanie decyzji, które potem będą ocenione przez innych. Dzięki coachingowi z Pauliną uspokoiłam się, zdjęłam z siebie presję – zaczęłam cieszyć się codziennością i stałam się lepsza w tym, co robię. Przestałam unikać trudnych rozmów, a czasem nawet sobie odpuszczać.

Dziękuję!

Ula

Zdecydowałam się na coaching, ponieważ chciałam otrzymać wsparcie, bycie w dialogu o moich marzeniach, celach. Chciałam zainwestować czas i uwagę skierowaną na to by tworzyć sytuacje, które dają mi poczucie sprawczości i satysfakcji.

Jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji, współpraca z Pauliną pomogła mi w łagodny sposób skupić się na sobie, swoich potrzebach oraz tym jak je realizować. Po każdej sesji miałam poczucie, że robię coś ważnego dla siebie, kieruję uwagę w miejsca które przynoszą mi radość, lesze zrozumienie samej siebie i dają mi chęć do dalszego działania.

Paulina zaoferowała mi swoją uważność, głębokie słuchanie, pomagała nazywać potrzeby, które słyszała z moich wypowiedzi. Na sesjach doznałam wielu momentów 'AHA’, gdzie zdawałam sobie sprawę z tego jakie potrzeby są zaspokojone lub nie, a dzięki temu rozpoznaniu, łatwiej było mi budować dalsze działania. Zaplanowałam i rozpoczęłam pracę nad projektem, który był moim marzeniem.

Jeśli szukasz wzmocnienia, połączenia ze swoim poczuciem sprawczości i odkrywania własnych zasobów i potrzeb, to coaching z Pauliną jest czymś z czego nie pożałujesz.

Monika

Już po kilku sesjach z Pauliną byłam pewna, że jestem w dobrych rękach osoby niezwykle empatycznej i wsłuchanej w klientkę. Przeprowadziła mnie umiejętnie przez proces formułowania i realizowania mojego celu.

Wiele razy doświadczyłam momentów pełnego zrozumienia siebie samej i dzięki ćwiczeniom proponowanym przez Paulinę świadomie robiłam to, na czym mi zależało.

Zrozumiałam, jak ważne jest słuchanie siebie i swoich potrzeb. Nauczyłam się odpoczywać bez poczucia winy. Z Pauliną dużo łatwiej było mi dostrzec treść własnych przekonań, zmierzyć się z lękami i wypracować codzienne praktyki dążenia do osiągnięcia celu.

Uważam, że Paulina ma niezwykły dar do pracy z drugim człowiekiem i wszystkim kobietom polecam skorzystanie z jej wsparcia. Zapewnia poczucie bezpieczeństwa, wspiera w zmianie, daje oparcie w trudnych momentach, a kiedy trzeba dyscyplinuje i motywuje.

Wcześniej miałam sceptyczne podejście do tego typu usług i cieszę się, że spróbowałam coachingu z Pauliną. Polecam z całego serca!

Kinga

Paulinę spotkałam na swojej drodze w momencie, kiedy bardzo potrzebowałam „być wysłuchana”, bez oceniania i rad, na które nie byłam gotowa. Z cierpliwością, uwagą i humorem pomogła mi odnaleźć kierunek.

Ruszyłam do przodu. Miniony rok był wyjątkowy. Złożyłam zobowiązania i dotrzymałam słowa.

Paulina pozostaje moją „kotwicą” – taka pewność w czasach niepewności. Zawsze odpowiada na e-maile, wiadomości i jest otwarta na formy kontaktu. Empatyczna, uważna i skuteczna – taka jest Paulina.

Aldona

Monika:

Na Paulinę trafiłam przez przypadek, ale decyzja o współpracy zapadła szybko, bo jako przyszła mama w pierwszej ciąży, wiedziałam że muszę się wziąć za przygotowania – nie tylko logistyczno-techniczne, ale i mentalne.

Dzięki cotygodniowym sesjom miałam motywację do zaglądania w głąb siebie i swoich potrzeb, a Paulina wskazywała mi kierunek, choć konkretną ścieżkę wybierałam sama. Na sesjach przepracowywałyśmy tematy i problemy najbardziej dla mnie trudne i ważne, zawsze to ja miałam decydujący głos by wybrać czym się zajmiemy. Paulina przede wszystkim pomogła mi uporać się z paraliżującym lękiem przed porodem. Dziś czuję się na niego gotowa.

Ciąża i poród to czas wyjątkowy, a tego doświadczenia nie da się z niczym porównać. Dlatego chcąc aktywnie przygotować się do wydania na świat dziecka, warto skorzystać z umiejętności coacha, który ma tego świadomość i doświadczenie w pracy z przyszłymi mamami.  Nie znalazłam na rynku drugiej takiej oferty. Doświadczając tego, jak Paulina bardzo indywidualnie podeszła do współpracy ze mną, jak bardzo jest empatyczna i niczego nie narzuca, w zasadzie mogę polecić ją jako coacha każdej swojej koleżance.

Chcesz sprawdzić, jak mogę Cię wesprzeć?

Zapraszam Cię na bezpłatną konsultację.

Porozmawiamy o tym, z czym się mierzysz i czego pragniesz za dla siebie. Sprawdzimy, czy i w jaki sposób mogę Ci pomóc i czy chcemy ze sobą pracować.